Aktualności
Trzeci klip ze spektaklu "Wilcze piętno"!
Czy można śpiewać jednocześnie w dwóch językach? Można. Może to zrobić nawet cały chór! Oto piosenka o Szczecinie - finałowy utwór ze spektaklu "Wilcze piętno" zaśpiewany przez słyszących i niesłyszących artystów w języku polskim i migowym. W klipie zrealizowanym przez Olgierda Koczorowskiego wystąpili słuchacze i absolwenci Szkół Artystycznych TOP-ART oraz Aktorzy TEATRU-3 OZ PZG.
Próba generalna "Wilczego piętna" - sceny zbiorowe
Obsada Wilczego piętna - Joanna Kurzydlak-Najmowicz
Obsada Wilczego piętna - Wojciech Schmach
Drugi klip ze spektaklu "Wilcze piętno"!
"Klątwa" to jedna z najmocniejszych piosenek z tego przedstawienia. Sydonia została oszukana i pohańbiona. Zdradzona dziewczyna rzuca klątwę na mężczyznę, który ją skrzywdził. Rewelacyjny wokal Damiana Rybickiego i emocjonalne wykonanie piosenki w polskim języku migowym przez słabo słyszącą Agatę Kaczmarczyk robią niesamowite wrażenie.
Obsada Wilczego piętna - Damian Rybicki
Obsada Wilczego piętna - Dorota Świszczewska
Obsada Wilczego piętna - Tomasz Jackowski
Obsada Wilczego piętna - Amelia Borkowska
Muzyczny prolog spektaklu "Wilcze piętno"
wokal solo i w języku migowym -- Dorota Świszczewska
chórek śpiewający w języku migowym -- Agata Kaczmarczyk i Dariusz Kosztowny
scenariusz spektaklu - Magdalena Walusiak
reżyseria i choreografia spektaklu -- Arkadiusz Buszko
muzyka i teksty piosenek "Wilczego piętna" -- Damian Rybicki
aranżacja muzyki do spektaklu -- Piotr Klimek
realizacja klipu -- Olgierd Koczorowski
Premiera spektaklu odbyła się 12. listopada w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.
Fotorelacje premiery spektaklu "Wilcze piętno"
Olgierd Koczorowski - niesłyszący fotograf, twórca efektów multimedialnych do spektaklu "Wilcze piętno". Niezwykłe montaże multimedialne, które będą wyświetlane w czasie przestawienia, zrobił są w jego wykonaniu. Filmy z tłumaczeniem przez aktorów dialogów i tekstów piosenek z języka polskiego na migowy również zrealizował Olgierd Koczorowski. Wykonał montaż obrazu z muzyką. Pomógł mu kompozytor, twórca aranżacji muzyki do spektaklu, Piotr Klimek. Fotografie z prób i nagrań na profilu Facebook to także prace Olgierda. Jego zdjęcia prezentowane są na wielu wystawach, które można oglądać na stronie http://www.olgierdkoczorowski.art.pl/
Dariusz Kosztowny - niesłyszący student Wydziału Informatyki Akademii Morskiej w Szczecinie. Prowadził zajęcia Polskiego Języka Migowego dla słyszących aktorów, który zagrają w spektaklu "Wilcze piętno". Poświęcił dużo czasu, żeby aktorzy nauczyli się migać. Opowiedział też aktorom-studentom o współczesnej kulturze niesłyszących i o udziale Głuchych w polskiej historii, między innymi w Powstaniu Warszawskim. Dariusza można będzie również zobaczyć na filmach z tłumaczeniem części przedstawienia z języka polskiego na migowy.
Alicja Foryś - jedna z najmłodszych nadziei "Teatru-3" OZ PZG, która zdobywa swoje wykształcenie w szkole średniej. Najchętniej wciela się w role wymagające symbolicznej ekspresji, w których drugie dno stanowi klucz do odkrycia przesłania. Pracuje z dużym zaangażowaniem i chęcią rozwijania własnych umiejętności.
Adam Sapritonow - aktor "Teatru-3" OZ PZG. Jego pierwszą życiową pasją było karate, jednak na skutek złamania nogi, dalsza kariera sportowa została wstrzymana. Pasję sportową przełożył na teatr, w którym odnalazł możliwość samorealizacji poprzez sztukę. Jak sam mówi, działalność w "Teatrze-3" OZ PZG daje mu poczucie uniwersalności sztuki i możliwość ekspresji na polach niedostępnych zwykle osobom niesłyszącym.
Agata Kaczmarczyk - aktorka "Teatru-3" OZ PZG. Agata widziała szansę spełnienia swoich artystycznych marzeń w zajęciach teatralnych i od sierpnia 2006 r. Agata zaczęła przychodzić na próby. Swoją pasję kontynuuje nieprzerwanie do dziś, mimo równoległej nauki na dwóch kierunkach studiów licencjackich a następnie podjęcie nauki na studiach magisterskich (Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w poznaniu) zawsze starała się znaleźć czas na współtworzenie spektakli. Aktualnie aktywnie działać na rzecz integracji środowiska osób Głuchych i przeciwdziała ich wykluczeniu społecznemu.
Jerzy Tyszko - wszechstronny aktor doskonale odnajdujący się w stylistyce komediowej. Z łatwością odgrywa role skrajnych charakterów, wzbudzając aplauz publiczności. Pozwólcie się mu zabrać w jego świat nastrojów - z pewnością się nie zawiedziecie. Na swoim koncie zawodowym ma między innymi udział w Festiwalu "Teatr bez Granic" (http://www.pzg.szczecin.pl/tbg2009b.html)
Arkadiusz Pałatyński - aktor "Teatru-3" OZ PZG od ponad dekady, reprezentował środowisko osób niesłyszących podczas wielu, prestiżowych europejskich i międzynarodowych festiwali teatrów niesłyszących. Uczestniczył w licznych warsztatach teatralnych rozwijając swoje umiejętności aktorskie, które multiplikował prowadząc autorskie warsztaty teatru wizualnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych zarówno tych z wadą słuchu jak i słyszących w Polsce i za granicą. .
Bronisław Stankiewicz - znakomity mim. Jego przygoda z "Teatrem-3" OZ PZG w Szczecinie, zaczęła się ponad 40 lat temu od pantomimy klasycznej, której do dziś pozostał wierny. Jako nestor szczecińskiej pantomimy, stanowi autorytet dla pozostałych aktorów i aktorek. Na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról, które pokazywał w wielu miastach świata w czasach gdy "Teatr-3" wraz z innymi teatrami pantomimy odnosił sukcesy na licznych festiwalach.
Hubert Bartłomiejski na co dzień protetyk słuchu w Centrum Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci, Młodzieży i Osób Dorosłych z Uszkodzonym Słuchem OZ PZG jest kierownikiem artystycznym "Teatru-3" OZ PZG od ponad 20 lat. Teatr daje mu możliwość realizacji własnej wizji artystycznej. Sztuka w jego życiu od najmłodszych lat zajmowała szczególne miejsce. Uczył się jej zarówno jako chórzysta Szczecińskiego Chóru Chłopięcego "Słowiki", jak i realizator scenicznego oświetlenia i oprawy muzycznej spektakli "Teatru-3" w czasach gdy kierownikiem artystycznym był Zygmunt Zdanowicz (http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Zygmunt_Zdanowicz). Jego życiowe doświadczenie doprowadziło do współpracy środowiska aktorów niesłyszących z Chórem Męskim "Słowiki 60" im. Jana Szyrockiego, którego jest uczestnikiem. "Wilcze Piętno" jest trzydziestą trzecią premierą "Teatru-3" w czterdziestotrzyletniej działalności teatru.
Arkadiusz Buszko - reżyser "Wilczego piętna"
Arkadiusza Buszko zna chyba każdy szczecinianin. Aktor, reżyser i choreograf od 1990 r. związany jest z Teatrem Współczesnym. Współpracuje także z wieloma teatrami w całej Polsce i niemal wszystkimi szczecińskimi scenami, także z grupą aktorów niesłyszących z Teatru-3
Piotr Klimek - praca nad spektaklem "Wilcze piętno".
Piotr Klimek, jeden z najbardziej cenionych szczecińskich kompozytorów, przygotował muzykę do widowiska "Wilcze piętno". Stworzył aranżacje piosenek napisanych przez Damiana Rybickiego, pracował z wokalistami i zaprosił ich do studia nagrań. Poprowadził także warsztaty z niesłyszącymi aktorami Teatru-3, których uczył między innymi czytania nut.
Wilcze piętno - próby z udziałem niesłyszących aktorów „Teatru-3”.
W spektaklu "Wilcze piętno" wystąpi zespół pantomimy Teatru-3. To jedna z najdłużej działających w Szczecinie amatorskich grup teatralnych. Teatr-3 powstał w 1970 roku i zdobył mnóstwo nagród na wielu festiwalach.
Wilcze piętno - pierwsze zdjęcia z prób.
W widowisku "Wilcze piętno" oprócz osób Głuchych występują studenci i absolwenci Szkół Artystycznych "TOP-ART" w Szczecinie.
Premiera spektaklu "Wilcze piętno" już za niecały tydzień! 12. listopada godz.19.00.
Renesans dwóch światów - wystawa pokonkursowa.
Tak wyglądała praca przy montowaniu Wystawy Pokonkursowej Malarstwa i Fotografii Osób z Wadami Słuchu "Renesans dwóch światów".
Prace laureatów konkursu "Renesans dwóch światów".
Tak wyglądała praca przy montowaniu Wystawy Pokonkursowej Malarstwa i Fotografii Osób z Wadami Słuchu "Renesans dwóch światów"
UWAGA! Ogłoszenie wyników konkursu.
UWAGA! Czas trwania konkursu zostaje przedłużony do dnia 09.10.2013 r.
Oddział Zachodniopomorski Polskiego Związku Głuchych ogłasza Regionalny KONKURS Malarstwa i Fotografii Osób z Wadami Słuchu „RENESANS DWÓCH ŚWIATÓW”. Konkurs trwa od 15.08. 2013 r. do 1.10.2013 r.